10 Mart 2015

Manga - Rüyalarda BuluşuruzAynanın karşısında hazırlanıyorum heyecanlıyım. birde bant takmışım siyah, şekil yapmışım.

bir sağa dönüyorum, bir sola ayna karşısında ve tamamdır diyorum hazırım. bugüne kadar daha fazla hazırlanmışlığım yok zaten ayna karşısında. Bembeyaz giyinmişim arabistan'da giyilen o kıyafetlerden giymişim. Alttan efil efil esen o kıyafetlerden..

Manga konseri için bu kadar hazırlık. Evet evet bildiğimiz müzik grubu manga. Ilahi grubu falan değil yani. Konser İran’da olduğu için, bu şekilde giyinmeyi uygun görüyorum. Tabi zaten oralarda hep böyle kıyafetler giyiyorlar bana göre. Hatta en fiyakalısı ben olurum diye düşünüyorum.
Gidiyorum konser alanına, meydan kocaman, Rokın kok şekli bir sahne kurulmuş. Ben kalabalığın arasında buluyorum kendimi. Herkes beni işaret edip yanındakini dürtüyor. Tabi ne dediklerini anlamıyorum. herhalde, bu karizma çocuk kim falan diyorlardır. Sonra pilot kameraya geçiyoruz ve film kopuyor. Herkes siyah tişört ve siyah pantolon giymiş. Üstelik saçlar kırmızı, yeşil kimisi kazıtmış kafayı, kimi punk, kimi bandana takmış. Ben ilerledikçe gittiğim yerde bir hava boşluğu oluşuyor adeta. Hani cüzzamlıymışım gibi uzaklaşıyorlar benden. Pilot kamera yüzüme zum yapıyor ve şaşkın şaşkın etrafa bakıyorum “nasıl yaa?!” bakışı atıyorum.
Ama bize kimse demedi böyle bir şey bize söylenmedi böyle….

O mal mal bakış sırasında manga sahneye çıkıyor ve ilk parça gangstas paradise çalmaya başlıyor.
Öğrencilikte Ankara – Sakarya caddesinde gidilen Limon barda Manga’nın söylediğini hatırlıyorum o zaman kesin daha güzeldi. Bu ne lan böyle diye bakıp dururken uyanmışım.

Uyanınca telefonuma not almışım uyandığımda gördüğüm rüyayı yine unutmayayım diye..


Hiç yorum yok: